(Özel) Çaya Yaptığı 25 Kuruşluk Zam İçin Müşterilerinden Özür Diledi

Haber Tarihi : 18.12.2017 12:07:29 Bartın Amasra’da artan maliyetlere uzun süre direnemeyen çay bahçesi ve kafe işletmecisi Abdullah Uysal, zam yapmamasına tepki gösteren müşterilerinden özür dileyerek çaya 25 kuruş zam yaptı.
A +   A -

Amasra’da Abdullah Uysal adlı çay bahçesi işletmecisi, artan maliyetlere rağmen uzun süre çay fiyatlarına zam yapmadı. Müşterilerin zam yapması yönündeki isteklerini uzun süre geri çeviren Uysal, maliyetlerin daha da artması üzerine çaya 25 kuruş zam yaptı. Uysal, iş yerinin camına ve masaların üzerine yazdığı notlar ile hem yaptığı 25 kuruşluk zam hakkında bilgilendirme yaptı hem de zam nedeniyle müşterilerinden özür diledi.

"Zam içim özür dilemesi çok ince bir hareket"

Yapılan zammı az bulan çay bahçesinin daimi müşterileri, "50 kuruş zam yapmalıydı. Bu yaptığı zam bile az. Maliyetler çok arttı. Biz kendisinden yaz sezonu başlarında ürünlere zam yapmasını istedik. Ancak Abdullah bey direndi ve zam yapmadı. Belediye çay bahçelerinde bile çay 1.25 TL iken burada bizler 1 TL den çay içiyorduk. Sonunda o da dayanamadı. Maliyetleri karşılayamayınca zam yaptı ama bu zammı biz az bulduk. Ayrıca camlara ve masaların üzerine bıraktığı notlar ile bizlerden yaptığı zammın gerekçesini açıklayarak özür dilemesi çok ince bir hareket. Burası bizim evimiz gibi” dediler

"Bu eylemimiz için sizlerden özür diliyoruz

İşletme sahibi Abdullah Uysal Müşterilerine hitaben yazdığı notta ise, "Sizlerin maddi ve manevi destekleri ile kaliteli bir mekan haline geldik ve güçlendik. Her yönden sizlere teşekkür ediyoruz. Fakat artan hayat şartları ve çoğu girdi maliyetlerinin artmasından dolayı müessesemizi bazı ürünlere zam yapmak mecburiyetinde bırakmıştır. Bu eylemimiz için sizlerden özür diliyoruz. Sizler ailemizin birer ferdi olarak gördüğümüz mekanımızda rahat, huzurlu, neşeli ve güvenli günler geçirmenizi temenni ediyorum” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !